0216 706 15 18 [email protected]

BÜTÜN MAKİNELER

TEK EKRANDA

Büküm, kesim, pres, punch, montaj gibi bütün makinelerin üretim verilerini tek bir ekrandan takip edilmektedir. Sepex’in görselleştirilmiş veri ekranı sayesinde sonuçlara kolay ulaşın. Üretiminizin her alanına hakim olun.
Makinelerinizin Verimini
Analiz Edip,
Verileri Görselleştirin

Cormind’in geliştirdiği Sepex fabrika işletim sistemi ile, üretim yapılabilen tüm makinaların, yöneticiler tarafından makine PLC’sine müdahale edilmesini istememesi durumunda, herhangi bir lisans gerekmeksizin makinelerden sensör veya basit kablolama işlemleriyle veri alınmasına olanak sağlar.

Mobilya sektöründe büküm, kesim, pres, punch, montaj gibi birden fazla makine çeşidi ve parkuru bulunmaktadır. Bu makinelerin tümünden kuru bağlantı yapılarak makinelerin çalışma durumlarına göre üretim süreçlerinin, verimliliklerinin analiz edilmesi ve aksiyon alınması için veri toplanmakta ve Sepex sistemi üzerinde görsel hale getirilmektedir.

CORMIND – SEPEX

Anlık Takip Sistemi ile

ERP Programınıza
Tam Entegrasyon Sağlayın

Makinelerin Aktivitesini,
Operatörlerinizin Molalarını,
Ölçümleyip, Gözlemleyin

Bunlar sonucunda; Makinelerin aktif ne kadar kullanıldığı, operatörlerin molaları nasıl kullandığı, ürün tiplerinin ne zaman üretildiği ve ne kadar süre ile üretildiği gibi üretime ve verimliliğe yönelik tüm KPI’lar manuel veriler yerine dijital bir ortamda kolaylıkla ölçümlenebilmektedir.

Makine özelinde; kullanılabilirlik, performans ve kalite gibi KPI’lar ayrıca direkt olarak makinelerin üzerinde montajlanan panellere bu veriler gönderilmektedir. Bu sayede makine parkurunu gezdiğinizde makineniz ne durumda olduğu anlık olarak gözlenebilmektedir.

%

maliyetlerinizi azaltın

günde ROI

%

enerji tasarrufu

%

verim artışı

ÜRETİM TAKİBİ

Gerçek zamanlı üretim görünürlüğü, OEE, kesinti analizi ve geçmiş raporlama ile performans optimizasyonunuzu doğru yönlendirin.

KESTİRİMCİ BAKIM & KALİTE

Makine parkurunuzdaki ve üretim ekipmanınızdaki çeşitli arıza türlerini teşhis edip ve arızaları önceden tahmin ederek üretimdeki gecikmelerden kurtulun.

DURUM ANALİZİ

Mühendislerinizin ve bakım yöneticilerinizin makinelerinizi gerçek zamanlı olarak takip etmesini sağlayarak üretiminizin aksamamasını sağlayın.

SÜREÇ OPTİMİZASYONU

Üretiminizdeki verimliliği ve karlılığı etkileyen aksaklıkların tespiti için operasyon ve üretim sürecinizdeki verilerini analiz edin.

ENDÜSTRİYEL
ÇÖZÜMLERİMİZ

Otomotiv

Cormind Sistemi makineleriniz ve PLC’leriniz ile anlık proses parametrelerini ERP ile entegre ederek baştan sona parametre takibini sağlanır.

Medikal

Kritik üretim verilerini yakalayıp analiz ederek en iyi ürünü mümkün en kısa sürede teslim etme yeteneğinizi geliştirin. Aradığınız rekabet avantajı elinizin altında.

Döküm

Kapasitenizi artırın, zaman kaybına neden olan manuel süreçleri otomatikleştirin ve üretim kalitenizi tehlikeye atan bütün makine sorunlarını kesin olarak çözün.

Kimya

Gerçek zamanlı üretim verilerini kullanarak değişen müşteri taleplerini karşılamak için daralan marjların üstesinden gelin, verimliliği ve kapasiteyi artırın.

KALİTE BELGELERİMİZ

ISO 9001: 2015
ISO 10002: 2018
ISO 14001: 2015
ISO/TEC 20000-1: 2018
ISO 27001: 2013
TS EN ISO 56002

İşletmeniz için Pandora’nın Kutusu’nu Açmaya Hazır mısınız?