0216 706 15 18 [email protected]

MAKİNELERDE GERÇEKLEŞEN

ARIZA DURUMLARINA

SICAĞI SICAĞINA ERİŞİN

Ürünün döküm reçetenize uygun dökülmesini sağlayın. Reçete harici oluşan durumlar hakkında anında uyarı alın. Müdahale sürenizi kısaltın. Döküm sektöründeki üretim tesisinizin her alanına anlık olarak erişim sağlayın.
Açı, Sıcaklık, Miktar…
Parametreleri Takip Edin

Cormind mühendisleri tarafından geliştirilen Sepex sisteminin PLC ile yaptığı entegrasyon sayesinde döküm anındaki açı, sıcaklık ve miktar parametreleri takip edebilirsiniz. Bu sayede ürünün belirlenen döküm reçetesine uygun üretilmesi sağlanmaktadır. Üretim esnasında reçete harici oluşan durumlar; kurulan alarm ve uyarı mekanizmaları yardımı ile yetkililere bildirilmektedir.

Eritilen hurdanın, hadde tezgâhındaki delikler, dişliler, miller ve merdaneden oluşan düzenekler arasındaki yolculuğunda hedeflenen hurda kalınlığında olması sağlanmaktadır.

Bütün Bilgiler
Anında Ekranınızda

Sepex sisteminin sağladığı direkt makine bağlantıları sayesinde makine üzerinde çalışan programlar anlık ve gerçek zamanlı veriler ile takip edilmektedir. Takip edilen programlar sayesinde iş emirleri otomatik şekilde oluşturulur ve ürünün oluşması sağlanmaktadır.

Üretim sonunda gerçekleşen çalışma, duruş, hurda, çalışan bilgisi gibi veriler kurulan entegrasyonlar sayesinde üretimde durum izleme modülü ile maliyetlendirilmek üzere iş emirleri üzerinden ERP programına teyit edilmektedir.

Makinelerde gerçekleşen arıza durumları Sepex sisteminin bakım modülü sayesinde teknisyenlere mail ve sms bildirimleri aracılığıyla ulaştırılır ve sistem üzerinden tüm müdahale süreleriyle birlikte takibi sağlanır.

%

maliyetlerinizi azaltın

günde ROI

%

enerji tasarrufu

%

verim artışı

ÜRETİM TAKİBİ

Gerçek zamanlı üretim görünürlüğü, OEE, kesinti analizi ve geçmiş raporlama ile performans optimizasyonunuzu doğru yönlendirin.

KESTİRİMCİ BAKIM & KALİTE

Makine parkurunuzdaki ve üretim ekipmanınızdaki çeşitli arıza türlerini teşhis edip ve arızaları önceden tahmin ederek üretimdeki gecikmelerden kurtulun.

DURUM ANALİZİ

Mühendislerinizin ve bakım yöneticilerinizin makinelerinizi gerçek zamanlı olarak takip etmesini sağlayarak üretiminizin aksamamasını sağlayın.

SÜREÇ OPTİMİZASYONU

Üretiminizdeki verimliliği ve karlılığı etkileyen aksaklıkların tespiti için operasyon ve üretim sürecinizdeki verilerini analiz edin.

ENDÜSTRİYEL
ÇÖZÜMLERİMİZ

Mobilya

Makinelerin aktivitelerini, operatörlerin molalarını, ürün tiplerinin ne zaman ve ne kadar süre ile üretildiği gibi tüm KPI’lar dijital bir ortamda kolaylıkla ölçüm yapılmaktadır.

Kimya

Gerçek zamanlı üretim verilerini kullanarak değişen müşteri taleplerini karşılamak için daralan marjların üstesinden gelin, verimliliği ve kapasiteyi artırın.

Otomotiv

Cormind Sistemi makineleriniz ve PLC’leriniz ile anlık proses parametrelerini ERP ile entegre ederek baştan sona parametre takibini sağlanır.

Medikal

Kritik üretim verilerini yakalayıp analiz ederek en iyi ürünü mümkün en kısa sürede teslim etme yeteneğinizi geliştirin. Aradığınız rekabet avantajı elinizin altında.

KALİTE BELGELERİMİZ

ISO 9001: 2015
ISO 10002: 2018
ISO 14001: 2015
ISO/TEC 20000-1: 2018
ISO 27001: 2013
TS EN ISO 56002

İşletmeniz için Pandora’nın Kutusu’nu Açmaya Hazır mısınız?