0216 706 15 18 [email protected]

SEPEX Fabrika İşletim Sistemi Sayesinde,
Üretiminizi de Maliyetlerinizi de
ERP’nizi de Verimli Yönetin

Konvensiyonel OEE takibi değil, bir işletim sistemine sahip olun.

 

Sepex, PLC – CNC proses parametrelerini anlık olarak objektif şekilde analiz ederek öngörülü şekilde karar mekanizmalarına hızlı aksiyon aldırtır ve bu sayede makinelerin beklenmedik duruşlarını azaltırken, verimli katma değerli zamanlarını artıracak şekilde karlılığı yükseltir.

Fabrikanızın Dijitalizasyon Sürecini
Sepex ile yürütün.

Üretim yapsın ya da yapmasın, fabrikadaki her makine her mili saniye veri üretir. Bu veriler, geçmişte nasıl üretildiğini, şu anda nasıl üretim yapıldığını ve gelecekte nasıl üretim yapılabileceğini an be an göstermektedir. Verinin doğru toplanması ve işlenmesi ile birlikte FULL Geri İzlenebilirlik ve İleriye dönük tahminlemeler ile rekabette bir adım öne geçebilirsiniz.

Projelerimizin Başarılı Olmasının
4 Ana Sebebi

Anlık İşlenebilir Bağlantı ve Hızlı Veri Yönetimi

Plug&Run teknolojimiz sayesinde, kurulum ve veri anlamlandırma süreçleri standartlaşmış ve sektöre göre otomatik haritalanmıştır.

Hızlı Kurulum Avantajı

Cloud native özelliği sayesinde, sistemin hızlı kurulması, kolay kullanım, kesintisiz ve anlık sistem genişlemesi

Dikey Sektörlerdeki Önemli Know-How

Uzun yıllara dayanan otomasyon geçmişi sebebi ile domaine özel süreçler ve gereksinimler Sepex içerisinde kullanıma hazır ve özelleştirilebilir şekildedir.

Open-Mes Konseptine Uygun

OPEN-MES konseptine uygun entegrasyon süreçleri sayesinde, fabrikalardaki tüm sistemlere erişim ve bilgi alışverişi hazırdır.

Genelde Projeler
Neden Fail Eder?

Verilerin Toplanamaması

Farklı veri kaynaklarından ortak bir platforma verinin anlık ve entegre şekilde toplanamaması

Danışmanlık Süreçlerinin Uzaması

Platform satın alındıktan sonra firmaların danışmanlık süreçlerine saplanıp kalması.

Deneyim ve Know-How Eksikliği

Sektör ve otomasyon deneyimi ve know-how’un olmadan, sadece IT altyapısı kurulmaya çalışılması – OT seviyesinde bilgi eksikliği

Farklı Sektörlere Adaptasyon Zorluğu

Standart ve genel geçer süreçlerin tüm sektörlere basit OEE monitoring ile uygulanması

BAĞLANABİLİRLİK

SEPEX VERİ ERİŞİLEBİLİRLİĞİ – CPR

Fabrikanın dijital dönüşümünün temeli, makine verilerinin otomatik olarak alınması, dönüştürülmesi ve anlamlandırılmasıyla başlar. SEPEX, herhangi bir ekipmandan kolayca veri toplamak ve birkaç dakika içinde eyleme geçirilebilir makine öngörüleri sağlamak için kendi kendine kurulabilen yapılar ölçeklenebilir bir çözüm sunar.

Verileri buluta veya prosese aktarın ve kaynağında analiz ederek operatörlere olası arıza sürelerini ve üretim kayıplarını önlemek için gereken kritik ve zamanında görünürlüğü sağlayın.

PLC ve KONTROL ÜNİTELERİNE HIZLI BAĞLANTI

MTConnect, OPC-UA ve Modbus dahil PLC’nin destekleyen açık protokolleri ve Fanuc, Mitsubishi, Citizen, Haas, Heidenhain, Siemens Sinumerik’e özel konektörler için Tak ve Çalıştır evrensel veri toplama.

SENSÖRLERİ KOLAYCA BAĞLAYIN

En zorlu ekipmanları bile entegre etmek için bir web arayüzü aracılığıyla uzaktan yapılandırılabilen ve yönetilebilen dijital ve analog IO ile harici sensörler ekleyin veya eski ekipmanları bağlayın.

VERİLERİ ANINDA DÖNÜŞTÜRÜN

Otomatik veri dönüştürme motorumuz, tutarlı raporlama ve analitik sağlamak için makine verilerini her tür ekipmanda standart veri yapılarına dönüştürür. Örnek veri öğeleri arasında Özel Sensör Değerleri, Makine Durumu, Modlar, Alarmlar, Geçersiz Kılmalar, Yük, Hızlar, Beslemeler, PMC parametreleri, Teşhisler ve daha fazlası bulunur.

YÜKSEK FREKANSLI VERİ TOPLAMA

Standart veri toplama hızları 1 Hz’dir. Zaman serisine veya makine öğrenimi modellerine girdi olarak hemen kullanmak için sensörleri kullanmadan belirli CNC kontrollerinden sağlanan 1 kHz veriden yararlanın.

KENDİ EDGE UYGULAMALARINIZI OLUŞTURUN

Uçtaki verileri analiz etmek için gelişmiş analitik ve makine öğrenimi modelleri çalıştırın. Fabrika çalışanlarına uyarı gönderen veya ekipman arızasından önce makineleri durduran Cormind CPR cihazlarına özel algoritmalar dağıtın ve yönetin.

BULUT ENTEGRASYONU

Veriler ethernet, wifi veya hücresel iletişim yoluyla bulut platformuna anında ve güvenli bir şekilde aktarılır.

ESNEK DAĞITIM

Ethernet bağlantı noktası aracılığıyla herhangi bir modern makine kontrol sistemine doğrudan bağlanan SEPEX CPR donanımıyla herhangi bir endüstriyel fabrikada kolayca dağıtın veya uç yazılımımızı kendi sanal makinenize veya sunucunuza yükleyin.

UZAK KENAR YÖNETİMİ

Makineleriniz dünyanın neresinde olursa olsun SEPEX CPR Yönetim aracılığıyla tüm cihazlarınıza erişin ve yönetin. Yerinde bir ziyarete gerek kalmadan sorunları teşhis edin veya güncellemeleri CPR’a aktarın.

VERİLERİ GÜVENLİ TUTUN

Verdiğimiz her kararda veri güvenliği birinci önceliktir. Platformumuz, düzenli güvenlik güncellemeleri ve verilerinizi yönetmek için kullanımı kolay araçlar dahil olmak üzere üretim verileriniz için güvenli, ölçeklenebilir bir altyapı sağlar.

ANALİZ

VERİ PLATFORMU

SEPEX Platformu, dünyanın her yerinden güvenli, güvenilir uzaktan erişime sahip olabilmeniz için tüm verilerinizin tek bir merkezi konumda toplanmasını ve işlenmesini sağlar. Verilere dayalı kararlar alma yeteneğinizi iyileştirmeye yardımcı olmak için makine performansı/durum izleme ve API’ler ve BI entegrasyonları aracılığıyla raporlama dahil olmak üzere anında analitik ve öngörü sağlayan makine veri alımı için benzersiz şekilde optimize edilmiş özel altyapıdan yararlanır.

Verileri buluta veya prosese aktarın ve kaynağında analiz ederek operatörlere olası arıza sürelerini ve üretim kayıplarını önlemek için gereken kritik ve zamanında görünürlüğü sağlayın.

UZAKTAN VERİ TOPLAMA / DEPOLAMA

SEPEX CPR’da dönüştürülmüş veriler, hızlı ve ölçeklenebilir veri erişimi için güvenli bir şekilde toplanır ve bulutta depolanır. Ek insan faktörü eklemek için makine modunu (kurulum, üretim, bakım) ve ek açıklamaları ölçmek için operasyonel verileri makine verilerinin üzerine katmanlayın.

API ERİŞİMİ

Makine verilerini dijital fabrikanıza kolayca entegre etmek için mevcut atölye sistemlerinizle bağlantı kurun. Verilerimiz, makine verilerinizi mevcut BI, özel iş akışları ve raporlara ve diğer fabrika uygulamalarına entegrasyonlara entegre etmek için REST ve GraphQl API’lerimiz aracılığıyla tamamen taşınabilir.

VERİ ENTEGRASYONU

Verileri buluttan doğrudan Azure, AWS, SAP ve diğer herhangi bir bulut, büyük veri veya kurumsal uygulamada kolayca yayınlayın.

KURAL TABANLI İŞ AKIŞLARI

Fabrika çalışanı eylemini veya sistem otomasyonunu tetiklemek için makine koşulları, alarmlar, performans ölçümleri ve KPI’lar dahil olmak üzere herhangi bir atölye veri öğesi için kural tabanlı iş akışları oluşturun.

AKSİYON ALIN

Kullanıma hazır uygulamalarımız, gerçek zamanlı gösterge tabloları, geçmiş raporlama, kural tabanlı iş akışları ve fabrika çalışanlarına optimize edilmiş süreçler sunan metin/e-posta bildirimleri dahil olmak üzere anında eyleme geçirilebilirlik sağlayan kullanım senaryoları sunar.

MAKİNE İZLEME

Gerçek zamanlı makine verileriyle üretimdeki darboğazları ve verimsizlikleri belirleyin. Özelleştirilebilir gerçek zamanlı gösterge panoları, raporlar ve bildirim sistemleri, fabrika çalışanlarının üretim hedeflerini karşılamasını sağlar.

DURUM İZLEME

Üretim ekipmanınızın sağlığına ilişkin gerçek zamanlı durum verileri ve analitiklerle ilgili sorunları teşhis edin. Önemli KPI’lar, makine alarmları ve durum eşikleri dahil olmak üzere veriye dayalı bakım uyarılarıyla makineleri çalışır durumda tutun.

VERİ ENTEGRASYONU

Verileri buluttan doğrudan Azure, AWS, SAP ve diğer herhangi bir bulut, büyük veri veya kurumsal uygulamada kolayca yayınlayın.

KURAL TABANLI İŞ AKIŞLARI

Fabrika çalışanı eylemini veya sistem otomasyonunu tetiklemek için makine koşulları, alarmlar, performans ölçümleri ve KPI’lar dahil olmak üzere herhangi bir atölye veri öğesi için kural tabanlı iş akışları oluşturun.

İşletmeniz için Pandora’nın Kutusu’nu Açmaya Hazır mısınız?