0216 706 15 18 [email protected]

Makine Durumu İzleme Bakım Optimizasyonu

Bakım süreçlerinizi, dakikalar içinde kurulabilen Sepex’in özel durum izleme sistemi ile gerçek zamanlı ve verimli hale çevirin. Ekipmanınızın daha uzun süre ve daha sağlıklı çalışmasını sağlamak için makine verilerinin gücünden yararlanın.

TÜM MAKİNELERE BAĞLANIN

Her makinenin her bir parçası anlık olarak takip edilip, görselleştirilebilir.

MAKİNE SAĞLIĞINI İZLEYİN ve ANALİZ EDİN

Makinenin durumunu anlık olarak izleyin. Görselleştirilmiş veriler ışığında kolayca analiz edin.

DOĞRU ZAMANDA AKSİYON ALIN

Önemli KPI’lar, makine alarmları ve eşik değerleri tarafından yönlendirilen optimize edilmiş bakım uyarılarıyla makineleri çalışır durumda tutun.

BAKIM
SÜREÇLERİNDEKİ
PROBLEM

Takvime dayalı önleyici bakım planları yalnızca verimsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu zaman pahalı olan aşırı bakıma veya makinenin arızalanmasına ve hizmet dışı kalmasına neden olan yetersiz bakıma yol açar.

Beklenmedik, maliyetli arıza sürelerini ve makine arızalarını önlemek için bakımı doğru zamanda yapabilmek için gerçek zamanlı makine tanılama ve koşullarını izleyin.

Çözüm:

OPTİMİZE BAKIM SÜREÇLERİ

PEKİ NASIL ÇALIŞIR?

1. PLC VERİLERİNİN TOPLANMASI

Makinelerden ve operatörlerden gelen verileri otomatik olarak toplayın, bağlayın ve bağlam haline getirin.

2. SENSÖRE HIZLICA VE KOLAYCA BAĞLANIN

Web arayüzü aracılığıyla uzaktan yapılandırılabilen ve yönetilebilen dijital ve analog IO ile harici sensörler ekleyin veya eski ekipmanları bağlayın.

3. VERİYİ HIZLICA KULLANIN

Makine verilerinin otomatik olarak yakalanması ve kullanılması, birkaç dakika içinde analiz edilebilen makine verileri ve öngörüler sağlar.

İleri Seviye Makine Analitiği

Gerçek Zamanlı Veriler ile Problemleri Çözümleyin

Planlanmamış arıza sürelerini önlemek için makine kontrolünü ve sensör verilerini analiz edin. Atölyedeki makine koşullarının daha önce görünmeyen yönlerini görselleştirmek için bu verileri gerçek zamanlı olarak görüntüleyin. Sorunları teşhis etmeye ve çözmeye yardımcı olmak için gerçek zamanlı makine verilerini ve alarmları zaman serisi verileri ve çizelgeler olarak görüntüleyin ve dışa aktarın
DURUM İZLEME

Makine varlıklarınızın durumunu ve sağlığını görüntüleyin ve yönetin; sorunları teşhis etmeye ve çözmeye yardımcı olmak için gerçek zamanlı makine verilerini ve alarmları zaman serisi verileri ve çizelgeler olarak dışa aktarın.

UZAKTAN SERVİS
Uzaktan servis sağlayabilmeleri ve makinelerinizi daha hızlı çevrimiçi duruma getirmelerine yardımcı olabilmeleri için makine verilerini servis sağlayıcınızla anında paylaşın.
ALARM VE UYARI YÖNTEMİ

Aksiyon alınması gerektiğinde doğru kişiyi doğru zamanda uyarın. Yeniden atama, çözümleme ve tam denetim takibi ile bir iş akışı aracılığıyla olayları izleyin. 

ALARM ANALİZİ

Her makine için tam alarm geçmişleri ve tüm atölyenizdeki alarmların bir özeti ile hangi alarmların en fazla kesintiye neden olduğunu belirleyin. 

ÖNLEYİCİ BAKIM

CMMS’nizde takvim süresine, kullanım süresine bağlı veya makine koşulu sınırlarından başlatılan önleyici bakım olaylarını yöneten iş akışları oluşturun ve iş akışları oluşturun. 

KALİTE BELGELERİMİZ

ISO 9001: 2015
ISO 10002: 2018
ISO 14001: 2015
ISO/TEC 20000-1: 2018
ISO 27001: 2013
TS EN ISO 56002

İşletmeniz için Pandora’nın Kutusu’nu Açmaya Hazır mısınız?