0216 706 15 18 [email protected]

SÜREÇ OPTİMİZASYONUNDA

YÜKSEKLERİ HEDEFLEYİN

Havacılık ve uzay parça üretimi için gerçek zamanlı makine izleme, takım optimizasyonu ve süreç kontrolü uygulamalarıyla daha kısa sürede daha kaliteli parçalar üretin. Gerçek ve anlık veriler ile süreç optimizasyonunda maksimum verim elde edin.
60’dan Fazla Parametre ile
Katma Değerli Zamanınızı
Ölçümleyin

Havacılık ve savunma sektöründe parça üretiminizi anlık olarak gerçek zamanlı takip edin. Sepex fabrika işletim sistemi ile üretim takibi, durum izleme, kestirimci bakım ve süreç optimizasyonu uygulamalarıyla çok daha kısa sürede çok daha kaliteli parçalar üretin.

Cormind tarafından geliştirilen Sepex yeni nesil fabrika işletim sitemi ile makinelerin fiili katma değerli çalışma süresini ölçümlenerek üretiminizin birim maliyetini en sağlıklı ve en doğru şekilde elde edersiniz. Gerçek ve anlık veriler ile üretimi izler, hedeflenen üretim süresi ile gerçekleşen üretim süresini karşılaştırır ve süreç optimizasyonu için veri sağlanır.

Üretimden çıkacak ürünün kalitesi için kullanılan kod, gerçek ve anlık veriler ile tüm üretim takip edilir. Standardın üzerinde duruş sıklığı yaşanan üretim için kalitesiz üretim uyarısı yapılır.

CNC’lerin Kesici Uçlarının
Ömrünü Objektif ve
Anlık Takip Edin

CNC Makineler de kullanılan kesici uçların doğru zamanda bakım ve değişimi sağlanır.

Kullanılan kesici ucun teknik özelliklerinin yer aldığı cihaz ile entegrasyon sağlanır.

Sistemden kullanılan kesici uca ait veriler alınır.

Alınan veriler hiçbir manuel giriş olmadan, barkod sistemi ile CNC makinesinin kontrol ünitesine yazılır.

Bu şekilde kullanılan ucun, kestiği malzemen türünden, gerçek zamanlı kullanım süresi dikkate alınarak gerçek ömür takibi yapılır.

Kesici uçların konum takibi yapılarak, hangi makinede hangi ucun kullanıldığı bulunur.

%

maliyetlerinizi azaltın

günde ROI

%

enerji tasarrufu

%

verim artışı

ÜRETİM TAKİBİ

Gerçek zamanlı üretim görünürlüğü, OEE, kesinti analizi ve geçmiş raporlama ile performans optimizasyonunuzu doğru yönlendirin.

KESTİRİMCİ BAKIM & KALİTE

Makine parkurunuzdaki ve üretim ekipmanınızdaki çeşitli arıza türlerini teşhis edip ve arızaları önceden tahmin ederek üretimdeki gecikmelerden kurtulun.

DURUM ANALİZİ

Mühendislerinizin ve bakım yöneticilerinizin makinelerinizi gerçek zamanlı olarak takip etmesini sağlayarak üretiminizin aksamamasını sağlayın.

SÜREÇ OPTİMİZASYONU

Üretiminizdeki verimliliği ve karlılığı etkileyen aksaklıkların tespiti için operasyon ve üretim sürecinizdeki verilerini analiz edin.

ENDÜSTRİYEL
ÇÖZÜMLERİMİZ

Mobilya

Makinelerin aktivitelerini, operatörlerin molalarını, ürün tiplerinin ne zaman ve ne kadar süre ile üretildiği gibi tüm KPI’lar dijital bir ortamda kolaylıkla ölçüm yapılmaktadır.

Kimya

Gerçek zamanlı üretim verilerini kullanarak değişen müşteri taleplerini karşılamak için daralan marjların üstesinden gelin, verimliliği ve kapasiteyi artırın.

Medikal

Kritik üretim verilerini yakalayıp analiz ederek en iyi ürünü mümkün en kısa sürede teslim etme yeteneğinizi geliştirin. Aradığınız rekabet avantajı elinizin altında.

Cam

Cormind Sistemi üzerindeki veriler ile etiketlenmesi ve barkodlanması sayesinde, müşterilerinize giden ürününüzün geri izlenebilirliğini sağlayın.

KALİTE BELGELERİMİZ

ISO 9001: 2015
ISO 10002: 2018
ISO 14001: 2015
ISO/TEC 20000-1: 2018
ISO 27001: 2013
TS EN ISO 56002

İşletmeniz için Pandora’nın Kutusu’nu Açmaya Hazır mısınız?